четвер, 28 вересня 2023 р.

З любов’ю до дитини

 Сьогодні, 28 вересня, Україна вшановує 105-ту річницю з дня народження Василя Олексійовича Сухомлинського – видатного українського педагога та прозаїка. Його ім’я стало синонімом найкращих педагогічних практик, які він розвивав та застосовував протягом всього педагогічного життя. Його книги присвячені головним чином вихованню і навчанню молоді, педагогізації батьків, методиці викладання мови і літератури в середніх школах.
Монастирищенська бібліотека для дітей підготувала:
Афоризми письменника про читання:
«Читання – це віконце, через яке діти бачать і пізнають світ і самих себе».

«Діти повинні жити у світі краси, гри, казки, музики, малюнка, фантазії, творчості».

«Роки дитинства – це перш за все виховання серця. Виховання – це не поєднання заходів і прийомів, а мудре спілкування дорослого з живою душею дитини».

«Читання – джерело духовного збагачення, воно не зводиться до вміння читати, з цього вміння воно тільки починається».

 «Вміти читати – означає бути чутливим до змісту й краси слова, до його найтонших відтінків».

«Тільки книга створює школу. Тільки ставлення до книги, як до найважливішої і вічної, неперехідної духовної цінності, створює ставлення до школи, як до колиски народу».

 «Читати – означає бути чутливим до змісту й краси слова, до його найтонших відтінків. Тільки той учень «читає», в свідомості якого слово виграє, тріпоче, переливається барвами і мелодіями навколишнього світу».

 «Читання виховує чутливість до емоційного забарвлення слова, допомагає слову глибше проникнути в духовний світ дитини, зробитися знаряддям її мислення».

 «Читання в роки дитинства – це передусім виховання серця, доторкання людського благородства до потаємних куточків дитячої душі. Слово, що розкриває благородні ідеї, назавжди відкладає в дитячому серці зернятка людяності, з яких складається совість».

 «Якщо Ви бажаєте, щоб діти творили, створювали художні образи, перенесіть з вогника своєї творчості хоча б одну іскру в свідомість дитини. Якщо Ви не вмієте творити, або вам здається пустою забавою спуститися до світу дитячих інтересів, – нічого не вийде». 


Немає коментарів:

Дописати коментар