четвер, 18 травня 2017 р.

Українські вишиванки - наче райдуги світанки...

Вишиванка – символ України
Дзеркало народної душі
В колисанці купані хвилини,
Світло і тривоги у віршіВишивання – дитинча купають,Що квітки збиває в переплітМатеринські ласки, усміх тата,Прадідів пророчий заповіт       І знову на календарі – День вишиванки. День нашого генетичного коду, який єднає незалежно від мови спілкування, політичних поглядів чи віросповідань.
Ідея відзначати «День вишиванки»
 виникла у 2006 році. Тоді кілька студентів і викладачів Чернівецького національного університету одягнули вишиванки й влаштували флешмоб. А вже через декілька років «День вишиванки» набув міжнародних масштабів.
День вишиванки прийнято відзначати третього четверга травня. У 2017 році цей день припав на 18 травня. І саме цього дня в районній дитячій бібліотеці була проведена мистецька мандрівка: «Українські вишиванки – наче райдуги світанки» для учнів 2-Б класу МНВК ліцею «Ерудит».
Вишивання вважається оберегом від усього лихого, що може статися в людському житті. Воно є символом краси та міцного здоров’я, а також щасливої долі.
Вишиванка в Україні – світ краси й фантазії, поетичного осмислення навколишньої природи, схвильована розповідь про думки й почуття людини, світ натхненних образів, що сягають давньої міфології, звичаїв і уявлень наших предків. У вишиванці яскраво й повно розкрилася душа народу, споконвічне прагнення до прекрасного, високорозвинене почуття ритму, композиційної міри в побудові орнаменту, гармонії кольорових поєднань. Це давнє і вічно молоде мистецтво. Секрет його молодості в єдності людини з природою, в умінні протягом століть зберігати і примножувати красу, дарувати людям радість зустрічі з прекрасним.
Мандруючи дитячими стежками, діти дізналися про історію виникнення мистецтва вишивання, ознайомилися з віршами українських поетів про вишивку, дізналися про символи та різноманітні стилі української вишивки, розглянули роботи майстринь-вишивальниць нашого краю.
Ми повинні пам’ятати, що народна вишивка – це мистецтво, яке постійно розвивається. Це величне багатство, створене протягом віків – тисячами безіменних талановитих народних майстринь. Наше завдання – не розгубити його, передати це живе іскристе диво наступним поколінням.









Немає коментарів:

Дописати коментар