субота, 16 січня 2021 р.
Джек Лондон - американський письменник
12 січня 1876 року народився Джек Ло́ндон (справжнє ім'я — Джон Ґріффіт Че́йні) в Сан-Франциско — помер 22 листопада 1916, Ґлен-Еллен, Каліфорнія) — американський письменник, громадський діяч, соціаліст. Найбільш відомий як автор пригодницьких оповідань і романів. Широко відомий в багатьох країнах світу.
Підліткове і юнацьке життя Джека Лондона було складним: хлопець змушений був працювати продавцем газет, прибиральником, працівником консервної фабрики, матросом на промисловій шхуні. Саме перше плавання стало поштовхом до творчості: після повернення Джек Лондон написав нарис і здобув за нього премію місцевої газети. У 1897 році майбутній письменник вирушив на Аляску в пошуках золота. Хоча заробити Джеку Лондону не вдалося, він спілкувався зі старателями й запам’ятовував їхні цікаві розповіді. Повернувшись додому, він почав писати твори, засновані на реальних подіях. Одна за одною виходять збірки оповідань, а а також романи «Дочка снігів» та «Морський вовк», що приносять авторові успіх і знаменитість.
За життя письменника вийшло друком 44 його книжки: романи, повісті, статті, оповідання, п’єси, репортажі. Ще шість збірників були опубліковані після смерті автора. За твердженням американського літературознавця Віка Брукса, секрет популярності творів Джека Лондона у його життєрадісному й свіжому стилі. Таке світосприйняття контрастувало з тогочасними сентиментальними настроями в американській літературі і навіть ставало викликом. Герої Джека Лондона енергійні, волелюбні, завжди готові діяти, мають відчуття справедливості. Письменник не просто описує дію – він заглядає в глибину душі персонажа, показує як силу, так і слабкість героя.
За романами й повістями Джека Лондона знято понад 50 фільмів. Твори письменника видаються мільйонними тиражами й перекладені багатьма мовами. Велика кількість україномовних перекладів дає стверджувати, що автор входить до числа улюблених зарубіжних письменників наших читачів.
Підписатися на:
Дописати коментарі (Atom)
Немає коментарів:
Дописати коментар