середа, 13 листопада 2024 р.

Чародій сміху

Остап Вишня (Павло Михайлович Губенко) народився 13 листопада 1889 року на хуторі Чечві на Полтавщині (тепер Сумська область). Початкову освіту здобув в сільській школі. Закінчив Київську військово-фельдшерську школу. Працював фельдшером.
    З 1921 року почав працювати в реакціях газет, у журналі "Червоний перець".
Вперше ім'я Остап Вишня з'явилося 22 липня 1921 року в "Селянській правді" як підпис під фейлетоном "Чудака, їй-богу".
    Одинадцять збірок письменника побачили світ у період 1923- 1930рр., серед них "Діли небесні", "Вишневі усмішки (сільські), "Реп'яшки", "Лицем до села ", "Ну й народ ", "Вишневі усмішки закордонні " та інші. Зібрання "Вишневих усмішок " вийшло двома виданнями в 1928 та 1930 роках, у 4-х томах.
    У 1934-1944 роках у творчій діяльності письменника була вимушена перерва, він був репресований.
Нелегко було повернутися гумористу до письменницької праці, проте вже на початку 1944 року Остап Вишня створив знамениту "Зенітку".
    За неповних 13 літ, які йому судилося жити і творити після повернення, він видав в Україні 18 книжок, з-поміж них "Зенітка", "Весна-красна", "Вишневі усмішки ", "Мисливські усмішки", "Твори в двох томах". Письменник був членом редколегії журналу "Перець", активно виступав на сторінках газет.
    Помер Остап Вишня 28 вересня 1956 року.
З 1983 року присуджується премія його імені за здобутки в царині сатири і гумору.
    На схилі літ Остап Вишня написав чимало веселих оповідань для дітей. Серед них збірки усмішок "Молоді будьмо!", "Великі ростіть". Оповідання" Панська ялинка", "Перший диктант" та інші виходили величезними тиражами (300-500 тисяч), друкувалися в багатьох збірниках.
Кращі твори склали вибране "Якби моя бабуся встали" і "Дітям".
    До ювілею письменника в бібліотеці для дітей влаштовано книжкову виставку та проведено для відвідувачів книгозбірні літературний портрет :"Чародій сміху". Діти знайомились з творами письменника написаними для дітей, бібліотекар розповіла відвідувачам про життєвий та творчий шлях видатного гумориста - Остапа Вишні.
     Запрошуємо до бібліотеки любителів гумору та всіх хто любить сміх!











Немає коментарів:

Дописати коментар