пʼятниця, 25 жовтня 2024 р.

Мова - моя зброя

 Любити, шанувати і плекати рідну мову - святий обов'язок кожного українця.
27 жовтня Україна відзначає чудове свято - День української писемності та мови.
Це загальноукраїнське свято, що нагадує всім українцям про необхідність розвивати, вивчати, берегти українську мову.
   З нагоди свята, увазі користувачів бібліотеки для дітей представлена книжкова виставка, яка знайомить читачів з історією походження української мови та писемності.
    Для вихованців групи продовженого дня учнів 2-А, 2-Б, 2-В класів, вчитель Оксана Олександрівна Федунів та учнів 3-А, 3-Б, 3-В класів, вчитель Ірина Володимирівна Галевич ліцею «Ерудит», проведено годину рідного слова: "Мова - моя зброя".
Бібліотекар познайомила дітей з історією свята, яке традиційно відзначається в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора Літописця. Саме з його ім'ям пов'язують започаткування писемної української мови. А всесвітню славу Нестору принесла справа усього його життя - участь у літописанні Київської Русі "Повісті минулих літ".
   Діти дізналися про перші писемні спроби та предметні знаки, які дали людям можливість зберегти істинні знання. Адже саме завдяки написаному слову люди збагнули світ і своє місце в ньому.
    Бібліотекар розповіла учасникам заходу про найцінніші пам'ятки давньоруської літератури. Це - Слово о полку Ігоревім" та "Остромирове Євангеліє" на якому і нині присягають на вірність народу наші президенти.  Дітки почули розповідь про братів просвітителів Кирила і Мефодія, які є творцями писемності, про перших друкарів українських книжок Святополка Фіоля та Івана Федорова. На завершення зустрічі звучали прислів'я та приказки про красу українського слова.
   Наша рідна українська мова пройшла важкий, але плідний шлях розвитку. Святкуючи День української писемності та мови ми повинні пам'ятати історію утвердження рідного слова.
   Тож вивчаймо рідну мову, щоб відчути себе єдиною потужною спільнотою!
Мова - наша сила, віра, надія і любов.
Мова - це влучна зброя українців. Щоб перемогти, потрібно навчитися добре володіти нею!






















Немає коментарів:

Дописати коментар